O moim blogu

Ten blog powstał z potrzeby pisania, z chęci uwiecznienia wszystkiego, co moim zdaniem warto ocalić od zapomnienia. Jeden blog już prowadzę, ale jest on ściśle tematyczny i dotyczy książek. Są one wprawdzie moją wielką pasją, ale ostatecznie nie samym czytaniem człowiek żyje, a ja mam przecież również różne inne zainteresowania. Niestety nie mogę obiecać, że o książkach zupełnie tu nie będzie, ale jeżeli już to będą to raczej luźne spostrzeżenia, a nie całościowe recenzje.
Ostatnimi czasy uświadomiłam sobie, że o pewnych rzeczach chciałabym po prostu napisać, uwiecznić je. Czasem są to doznania płynące ze słuchania jakiegoś muzycznego utworu, czasem wrażenia z wizyty w ciekawym miejscu, a czasami po prostu moje przemyślenia na różne tematy. No i bywa wreszcie tak, że coś mnie drażni, złości, czasem wręcz wyprowadza z równowagi, o tym też chciałabym czasem napisać. Jest jeszcze wszechobecne zdziwienie, które nasiliło mi się, gdy doszłam kiedyś do wniosku, że raczej nic mnie już zdziwić nie może. Świat bywa dziwny, przynajmniej dla mnie, czasem jednak jest to zdziwienie pozytywne, powiedziałabym nawet, że coraz częściej.
Na pewno będzie tu o szeroko pojętej kulturze tj. o muzyce, czasami filmie, no i o literaturze oczywiście. Od polityki stronię, ale nie obiecam w tym momencie, że nigdy nie poruszę tego tematu. No i będzie oczywiście o komputerach, internecie itd. oczami humanistki, która co dnia przekonuje się, że jak na humanistkę ma wyjątkowo ścisły umysł. Całkiem możliwe, że znajdą się tutaj również moje literackie wypociny, choć tu wciąż mam wątpliwości, czy aby nie jestem grafomanką. :)) Poza tym, sama obecnie nie wiem, o czym jeszcze tutaj będzie, to wszystko wyjdzie w praniu. Mam już jeden blog ograniczony konkretnymi, tematycznymi ramami, na tym ograniczać się nie chcę.
Podsumowując, produkuję się na tematy wszelakie i zapraszam do lektury.